6/30/2018
6/27/2018
#07 Zapowiedzi lipiec
Przygotowując zapowiedzi lipcowych nowości byłam pewna, że nie znajdę wiele ciekawych pozycji. Zazwyczaj w okresie wakacji wydawcy robią przerwę, starają się nie wypuszczać nowych tytułów. Tym razem jednak zostałam zaskoczona, bo choć niektórzy rzeczywiście nie mają nic ciekawego, to inne wydawnictwa wydają wiele ciekawych pozycji. Zapraszam.
6/19/2018
Co przyniesie "Słoneczne jutro" Ewa Bauer
Ostatni tom Trylogii Uczuć miał mi powiedzieć, czy cała historia jest ciekawa, czy jednak nie do końca trafia w moje gusta. O ile pierwszy tom mi się podobał, miał wielu bohaterów, a ich losy przecinały się i tworzyły barwną mozaikę, o tyle tom drugi oceniłam nisko, był to jeden ze ślepaków, na które od czasu do czasu się trafia. Czy tom trzeci podniósł poprzeczkę? Jakie zdarzenia czekają na bohaterkę, która ucieka z Polski po tragicznych przeżyciach?
6/16/2018
Jak wglądały "Wieki bezwstydu. Seks i erotyka w starożytności" Adam Węgłowski
Bardzo lubię książki wydane pod "Ciekawostkami historycznymi". Czytam je z przyjemnością, a jednocześnie dowiaduję się ciekawych aspektów życia w różnych okresach historycznych. Jednak nad nową książką Adama Węgłowskiego przez chwilę musiałam się zastanowić. I nie nie chodzi tu tematykę, którą podejmuje, a raczej o okres historyczny. Starożytność nigdy mnie bliżej nie ciągnęła, wolałam czytać o nowszych czasach. Jednak postanowiłam dać szansę autorowi. Jak skończyło się nasze spotkanie?
6/14/2018
Co stało się "Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy" Fiona Sussman
Czasami sięgam po coś zupełnie innego, po historię, która zapowiada się interesująco, choć wydawałoby się, że zalicza się do zupełnie innego gatunku, niż czytam zazwyczaj. Tak było w przypadku "Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy" Fiony Sussman. Książka o tragicznych wydarzeniach, które zadecydowały o dalszym życiu wielu osób? Tak, wydawało mi się, że ta książka trafi idealne w mój gust. Czy tak się rzeczywiście stało? O czym właściwie opowiada ten tytuł?
6/12/2018
Trudna do przebrnięcia "Kruchość jutra" Ewa Bauer
Pierwszy tom tej serii był ciekawy, opowiadał losy zwykłych ludzi, których możemy spotkać na każdym kroku. Ich decyzje, codzienne problemy, dylematy przed którymi stoją sprawiły, że czytałam tamten tytuł z ciekawością i zastanawiałam się jak dalej potoczą się losy bohaterów. Końcówka pierwszej części zapowiadała duży zwrot akcji. Z chęcią sięgnęłam więc po "Kruchość jutra" Co wyszło z tego spotkania i jakie wrażenia po sobie zostawiło?
6/09/2018
Jak brzmi "Szamański blues" Aneta Jadowska
Bardzo lubię Anetę Jadowską, choć do każdej nowej serii podchodzę z lękiem. Najpierw zakochałam się w Dorze Wilk, choć jej historia staje się w pewnym momencie mocno nierealna, to czytałam ją z wielką przyjemnością. Potem przyszła pora na Nikitę, która była przecież negatywnym bohaterem. I jeszcze bardziej pokochałam twórczość autorki zastanawiając się, czy Nikita nie podoba mi się bardziej niż Dora. Do Witkaca podchodziłam z nieufnością i dystansem. Pewnie dlatego tyle czasu zajęła mi lektura pierwszego tomu tej serii. Jakoś nie byłam przekonana do męskiego głównego bohatera, a i sam Witkac z historii Dory wydawał mi się jakiś taki mdły. Jak wyszło nasze pierwsze spotkanie i czy będziemy kontynuować tę znajomość?
6/07/2018
Przede wszystkim "Chroń ją" K.A.Tucker
Czasami jedna decyzja powoduje lawinę wydarzeń. Znalezienie początku kłębka kłopotów bywa niezwykle trudne, a po drodze pojawia się wiele zaskakujących informacji, które mogą zmienić życie niejednej osoby. Niektóre wybory okazują się niezwykle trudne i tylko od człowieka zależy, po której stronie się opowie, czy wybierze dobro czy wygodę. Ta historia potrafi zaskoczyć, a wchodząc w nią coraz głębiej ma się wrażenie, że bagno staje się coraz głębsze i coraz bardziej wciąga. Jedynie dotarcie do końca niesie oczyszczenie. Co tym razem zaserwowała czytelnikom K.A. Tucker? Zapraszam na recenzje.
6/05/2018
Jak odnajdzie się "Obca w świecie singli" Krystyna Mirek
Życie niesie ze sobą wiele niespodzianek, czasem dając szansę na coś lepszego, innym razem przynosząc wiele problemów i nieprzyjemności. Człowiek wiele razy sparzy się na ludziach, ale zawsze uczy się czegoś nowego. Najtrudniej jednak poradzić sobie z samotną walką z codziennością, pokonywaniu przeszkód i dążenia do lepszego jutra. Czy bohaterom "Obcej w świecie singli" dane będzie zaznać szczęścia?
6/03/2018
ZAPOWIEDŹ "Miłość ma twoje imię" Ilona Gołębiewska
Ilon Gołębiewska skradła moje serce trylogią o Starym Domu. Już pierwszymi swoimi książkami dość wysoko postawiła poprzeczkę sobie i czytelnikom. Teraz przyszła pora na jej nową powieść. Wiedziałam o niej od dawna i czym bliżej premiery, tym bardziej jestem jej ciekawa. To zupełnie inna historia, ale z pewnością równie wciągająca.
O czym jest ta powieść?
Potrzeba bycia kochanym określa nasze życia. Błądzimy, szukamy, wciąż mamy nadzieję, że obok nas pojawi się ten ktoś najważniejszy. Ale „serce nie sługa”, nie zawsze postępuje zgodnie z rozumem i potrafi pokochać człowieka, który niszczy siebie, bliskich i swoje życie.
Anna Janowska, kobieta z przeszłością, samotnie mierzy się z wyzwaniami, wciąż nie może znaleźć szczęścia. Prowadzi intensywne życie, by zapomnieć o tragicznym wypadku sprzed lat, który odebrał jej rodzinę i sprawił, że młoda dziewczyna musiała szybko dorosnąć.
6/02/2018
O czym opowiada "Pamiętnik ze starego domu" Ilona Gołębiewska
Historia Alicji, która po traumatycznych przeżyciach związanych z rozwodem przeniosła się do rodzinnego domu, gdzie starała się odnaleźć spokój, zbliża się ku końcowi. Choć bohaterka i jej bliscy cały czas mają problemy, to ta część pokaże, czy uda się je rozwiązać i czy wszyscy znajdą szczęście i miłość. Wraz z kolejnymi tomami bohaterów przybywało a wraz z nimi i motywów, które pojawiały się w tej historii. Jak autorka zakończyła historię ze Starego Domu i czy pożegnamy bohaterów w spokoju?