12/31/2017
12/29/2017
12/27/2017
Skusisz się na? "Podróże po Mazowszu" Lechosław Herz
Polska to kraj bardzo różnorodny, obfity w atrakcje, które nie nudzą. Można przejść kilometry nad morzem, przemierzać szlaki górskie, zwiedzać miasta i miasteczka. Powstało wiele książek i przewodników o różnych rejonach kraju, jednak Mazowsze zazwyczaj traktowane jest po macoszemu. Jakby ten rejon był pustynią, na której nie ma nic godnego uwagi. Autor "Podróży po Mazowszu" pokazuje, jak mylne jest to założenie.
12/25/2017
Poznajcie "Spektrum. Leonidy" Nanna Foss
Najpierw bardzo chciałam ją przeczytać - opis był wciągający i byłam przekonana, że ta lektura przyniesie mi wiele radości. Kiedy zobaczyłam jej gabaryt chęć na lekturę mi przeszła, bałam się, że się zawiodę. W końcu jednak zdecydowałam się za nią zabrać, poznać bohaterów i ich przygody. Czy warto zwrócić na nią uwagę? Czy jej lektura jest wciągająca? A może nie jest to nic godnego uwagi?
12/24/2017
12/15/2017
Pora poznać "Damy Polskiego Imperium" Kamil Janicki
To już trzecia książka Kamila Janickiego, ukazująca kobiety rządzące w czasach Piastowskich. Po doskonałych "Żelaznych damach" oraz "Damach ze skazą" przyszła pora na "Damy polskiego imperium". Po raz kolejny autor pozwala na nowo odkryć historię, zafascynować się losami władców, poznać koneksje na tronach całej Europy, motywy rządzących i sposoby dojścia do upragnionego celu.
12/13/2017
KONKURS "Powrót do starego domu" Ilona Gołębiewska - audiobook
Zapraszam na kolejny, ostatni w tym roku, konkurs ma blogu. Tym razem do wygrania egzemplarz audiobooka "Powrót do starego domu" Ilony Gołębiewskiej, czytany przez Joannę Gajór. Sponsorem jest marka Storybox.pl, a także Autorka dzięki której miałam możliwość recenzji i zorganizowania konkursu.
Jeśli nie jesteście pewni, czy to coś dla Was, zajrzyjcie do ostatniej RECENZJI, która powinna rozwiać Wasze wątpliwości.
12/11/2017
Ponowny "Powrót do starego domu" Ilona Gołębiewska - audiobook
Bardzo długo zajęło mi, żebym przekonała się do audiobooków, a i do tej pory nie jest to forma książki, którą bym preferowała w pierwszej koleności. Długo szukałam książek, które mogłabym przesłuchać, zamiast przeczytać. Zaczynałam wiele, żeby jeszcze szybciej je porzucić. Większość lektorów czytało tak monotonnie i nudno, że nie mogłam ich znieść. W końcu trafiłam na Filipa Kosiora, który czyta min. książki Elżbiety Cherezińskiej i w końcu mogłam powiedzieć "to jest to". Dziś mogę powiedzieć, że znalazłam również lektorkę, która zdecydowanie do mnie przemawia i pozwala na nowo odkryć piękno powieści - Joannę Gajór.
12/08/2017
Wszystkiego "Psiego najlepszego" W. Bruce Cameron
Zwierzęta od zawsze są częścią naszych rodzin, dodając ciepła i radości. Nie każdy jednak jest skłonny do przygarnięcia zwierzęcia, niektórzy (o zgrozo) nigdy nie mieli okazji na posiadanie psa czy kota. Czy w takim przypadku może się okazać, że psia ferajna pozwoli na zmianę? Da nadzieję na lepszą przyszłość i rodzinne święta?
12/06/2017
KONKURS MIKOŁAJKOWY "Sekretnik Szeptuchy" K.B. Miszczuk
Dziś Mikołajki, a z tym dniem kojarzą mi się zawsze prezenty :)
Dzięki Grupie Wydawniczej Foksal mam dla Was egzemplarz "Sekretnika Szeptuchy" K. B. Miszczuk, który jest świetnych uzupełnieniem serii Kwiat Paproci, a jednocześnie to doskonały pomysł kalendarza na przyszły rok.
Więcej na jego temat możecie przeczytać w RECENZJI.
12/04/2017
Czy zabłyśnie "Światło w Cichą Noc" Krystyna Mirek
Święta to piękny czas, który rozświetla smutne, ciemne zimowe dni, jednoczy rodziny i pozwala od nowa odkryć cud Bożego Narodzenia. Jednak każdy z nas trochę inaczej odczuwa ten okres, jedni cieszą się już z nastaniem jesieni, inni natomiast zmuszają się, żeby zacząć jakiekolwiek przygotowania i robią wszystko, żeby ten okres nie był nadto męczący. Są i tacy, którzy uciekają od spędzania świąt w klasycznym rozumieniu, wyjeżdżają do hoteli, albo nawet spędzają ten czas za granicą. Powody takiego stanu rzeczy są bardzo różne, często smutne czy nawet tragiczne wspomnienia nie pozwalają na radość tego okresu. "Światło w Cichą Noc" to opowieść o ponownym odkrywaniu radości ze Świąt.
11/29/2017
Literacka Stolica 2017
Literacka Stolica to nazwa pierwszego oficjalnego spotkania blogerów z Warszawy, okolic, ale jak się okazuje również z innych części kraju, które odbyło się w ostatnią sobotę w księgarnio-kawiarni Big Book Cafe.
11/27/2017
11/24/2017
Odkryjcie "Tajemnice starego domu" Ilona Gołębiewska
Na wiosnę miałam przeczucie i zdecydowałam się na lekturę książki Ilony Gołębiewskiej "Powrót do starego domu". Mogłam podzielić się z Wami moimi wrażeniami z tej historii, która mocno mnie wciągnęła, bawiąc, wzruszając i smucąc. Nie mogłam się więc doczekać dalszych losów bohaterów. Wiadomo, że z drugimi tomami bywa różnie, raz są lepsze, a raz gorsze. Jeśli ciekawi Was, jak było w tym wypadku, zapraszam na dalszą część recenzji.
11/17/2017
Jak funcjonuje "Wróżka mimo woli" Ewa Zdunek
Czasami nie można brać życia całkiem na poważnie, trzeba spojrzeć na codzienność z lekkim przymrużeniem oka. To świeże spojrzenie daje możliwość na właściwą ocenę sytuacji i decyzji, co robić dalej. Czasem jednak codzienność jest tak zwariowana, że codzienne sytuacje przerastają nawet najbardziej szalonych uczestników zdarzeń. Wtedy tylko spokój i rozsądek pozwolą na rozwiązanie, zdawało by się nieziemskich, spraw.
11/15/2017
KONKURS "Consolation" Corinne Michaels
Dziś zapraszam na konkurs z pierwszą książką wydaną przez wydawnictwo Szósty Zmysł - "Consolation" Corrine Michaels!
Liam nie miał być moim szczęśliwym zakończeniem.
Nawet nie byłam nim zainteresowana.
Był najlepszym przyjacielem mojego męża – zakazanym owocem.Tyle że mój mąż nie żyje, a ja czuję się samotna. Tęsknię za nim i ląduję w ramionach Liama.
Jedna wspólna noc zmienia wszystko. Teraz muszę zdecydować, czy naprawdę go kocham, czy jest dla mnie tylko nagrodą pocieszenia.
Znakomita powieść dla fanek Colleen Hoover. Poruszająca historia, którą pokochały tysiące czytelniczek!
Uzależniająca. Intensywna. Emocjonująca.
To opowieść o złamanych sercach, tęsknocie, słodko-gorzkim smaku zakazanego owocu.
Porywająca. Wzruszająca. Chwytająca za serce.
Tej historii nie zapomnisz. A kiedy poznasz jej zakończenie, będziesz marzyć o tym, aby natychmiast poznać jej dalszy ciąg!
Znajdą się chętni?
11/13/2017
PRZEDPREMIEROWO Kim jest tytułowy "Arsen" autorstwa Mii Asher?
Po niektórych książkach wiadomo, czego się spodziewać. Na pewno wzruszą, zmuszą do myślenia czy rozbawią, ale wiemy to już przy pierwszych stronach. Tym razem "Arsen" był dla mnie dużą niewiadomą, tym bardziej, że jest to pierwszy tytuł z nowego wydawnictwa Szósty Zmysł, po który sięgnęłam. Musze przyznać, że tak często zmieniałam nastawienie do bohaterów, ich zachowań jak i samej książki, że dopiero przy ostatnich stronach mogę stwierdzić, jakie wrażenie na mnie ten tytuł wywarł.
11/11/2017
Czytaj PL - Dostęp do 12 e-bestsellerów!
Już w listopadzie w całej Polsce pojawi się 7 tysięcy darmowych wypożyczalni e-booków. Znajdziemy je m.in. na przystankach autobusowych, w restauracjach i w szkołach. Czytaj PL – jedna z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedyna taka w Polsce opanuje blisko 500 miast i mniejszych miejscowości na terenie całego kraju. Swoim zasięgiem wielokrotnie przebije poprzednie edycje i po raz pierwszy na taką skalę wykroczy poza granice kraju. Do wypożyczenia dostępne będą same bestsellery m.in. „Sekretne życie drzew” oraz „Shantaram”.
11/09/2017
Jakie tajemnice kryje "Dwór w Czartorowiczach" Monika Rzepiela
Historia Polski posiada wiele doniosłych chwil - koronacji, wygranych wojen i bitew, ale równie wiele w niej tragedii i wielu lat smutku. Pośród tego wszystkiego ludzie przez wieki wiedli codzienne życie - piękne i tragiczne momenty przeplatały się tam również na gruncie rodzinnym i osobistym. Ciężko nam czasami dziś pojąć te zupełnie inne realia, wiele osób myśli o nich z rozrzewnieniem i ma pretensje do losu czy historii, że XX wiek pozbawił nas tych miejsc, ludzi, klas społecznych i codzienności. Monika Rzepiela stworzyła historię, która choć na chwilę pozwala przenieść się do tamtych czasów i poznać ich smak.
11/07/2017
Żyjemy "W nadziei na lepsze jutro" Ewa Bauer
Mimo najszczerszych chęci życie to nie bajka i choć są momenty, w których mamy motyle w brzuchu, a na myśl o drugiej osobie uśmiech nie schodzi nam z ust, to z czasem pojawia się rutyna, pojawiają się momenty pokus, praca, dzieci, zmęczenie, trudniejsze dni. Tylko od nas zależy, czy będziemy w stanie wytrwać z mężem/żoną, czy los nas rozdzieli. Życie tworzy bowiem najbardziej niezwykłe scenariusze, w których musimy grać.
11/05/2017
Z bibliotecznej półki #01 - "Ania z Zielonego Wzgórza" L.M. Montgomery
Od dawna myślę o wprowadzeniu pewnych cykli wpisów na blogu. Chwilowo mam już zaplanowane dwa. Dziś chciałabym Wam przedstawić pierwszy.
"Z bibliotecznej półki" to cykl, gdzie pojawią się recenzje książek starszych, zdecydowanie wydanych jeszcze w poprzednim stuleciu, czasami już zapomnianych, a czasami dopiero wartych odkrycia. Tutaj również będę przedstawiać Wam książki o których być może słyszeliście, klasykę gatunku, stare lektury. Chciałabym Wam pokazać tytuły, które zwróciły moją uwagę, przeciwwagę do najnowszych premier wydawniczych.
Nie wiem jeszcze, czy uda mi się pisać systematyczne posty pod tym szyldem, choć mam już kilka pierwszych tytułów, które z pewnością Wam przedstawię.
Dziś książka, o której z pewnością wszyscy słyszeli. Ma sporo sympatyków, choć na pewno nie każdy się w niej odnajdzie. Lubicie rudowłosą marzycielkę Anię?
11/03/2017
Propozycja kalendarza "Sekretnik Szeptuchy" Katarzyna Berenika Miszczuk
Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, choć może sobie tego jeszcze nie uświadamiamy. Powoli pora jednak na przejrzenie propozycji kalendarzowych na roku 2018. Każdy zabiegany człowiek nie wyobraża sobie codziennego życia bez notesu lub kalendarza. Księgarnie i sklepy już oferują ich pod dostatkiem, jednak większość z nich to pozycje "bez duszy". Może warto jednak kupić coś bardziej spersonalizowanego, co nie tylko sprawdzi się w codziennym zabieganiu, ale również pozwoli się zrelaksować, a także przedstawi trochę porad życia codziennego?
11/01/2017
10/30/2017
10/28/2017
Miesięcznik znak #749 (październik 2017)
Dziś chciałabym pochylić się nad bieżącym numerem miesięcznika Znak. W październiku przeczytacie wiele ciekawych artykułów, jednak tematem przewodnim jest genetyka, która wywołuje wiele kontrowersji w dzisiejszym świecie.
Historia Miesięcznika sięga roku 1946. Z drobną przerwą związaną z cenzurą w czasach stalinowskich, pismo wychodzi do dnia dzisiejszego. Parę lat temu obok wersji papierowej pojawiły się formaty elektroniczne, oraz e-archiwum, gdzie można znaleźć starsze numery. W piśmie poruszane są tematy społeczne, kulturowe i religijne.
10/26/2017
Chyba z najgorszych koszmarów są "Zapiski z Rakki. Ucieczka z Państwa Islamskiego" Samir
Mimo ciągłych relacji z różnych krajów muzułmańskich nie wiemy tak naprawdę, co tam się dzieje. Znamy ogólne założenia: zwracamy uwagę na przymus wiary, zabijanie przybyszów z Zachodu, podejście do kobiet. Nigdy jednak nie poznaliśmy codziennego życia ludzi, szczególnie w takich miejscach, które są właściwie odcięte od świata. Tzw. Państwo Islamskie, Daisz, odcięło niektóre rejony poszczególnych krajów, nie pozwoliło na kontakt, a świat mieszkańców tamtych miejsc zamieniło w piekło. My, ludzie Zachodu, nie bardzo zdajemy sobie z tego sprawę - wynika to z naszej ignorancji, braku chęci poznania, ale bardzo często wynika to z braku informacji. Bo tylko nieliczni uciekinierzy wiedzą, jak wygląda to przerażające życie.
10/25/2017
10/24/2017
Możliwy jest ?"Couchsurfing w Iranie" Stephan Orth
Od pewnego czasu wyjazdy wakacyjne na Bliski Wschód kojarzą się nam jedynie negatywnie, nie wyobrażamy sobie spędzić czasu wolnego w krajach muzułmańskich, one ze swojej strony również nie zachęcają do takich podróży. Są jednak osoby, które nie boją się wyzwań, które chcą poznawać kulturę i ludzi, od której się odcinamy. Dzięki książkom możemy poznać od środka Iran, nie przez media, mówiące o kolejnych wojnach i zakazach, ale przez zwykłych ludzi i ich codzienne życie.